Petunia Conchita Grande Pink Zwisająca

8,19 zł / sztuka
Brutto

-sadzonka w doniczce 12cm

Ilość


kwiat: bardzo duży, różowy;
pokrój: zwarty, zwisający
wzrost: silny
termin kwitnienia: średniowczesny
stanowisko: słoneczne
sadzenie: pojemniki wiszące

Seria Conchita (z oferty Proven Winners) to atrakcyjna grupa roślin z rodziny petuniowatych, o zwisającym pokroju i dużej sile wzrostu. W tej grupie istnieje ciekawa seria roślin o pełnych kwiatach i mocnych barwach – Conchita Doble oraz seria Conchita Grande o bardzo dużych kwiatach. Atrakcyjna, gdy jest posadzona w wiszących pojemnikach lub skrzynkach balkonowych – pojedynczo bądź w kompozycjach z innymi roślinami ozdobnymi z kwiatów albo liści.

Sadzenie:
Proponujemy sadzenie maksymalnie 3 roślin w dużym, wiszącym koszu o średnicy 25 cm lub 1 rośliny w kompozycji z innymi roślinami. Ziemia powinna być przewiewna, świeża, najlepiej substrat torfowy.

Stanowisko:
Petunie lubią miejsca nasłonecznione, ale tolerują też półcień.

Podlewanie:
Należy regularnie i obficie podlewać, nawet w dni pochmurne. Polecane jest codzienne podlewanie w dni upalne. Nie powinno się dopuścić do przesuszenia bryły korzeniowej.

Nawożenie:
Należy regularnie nawozić, nawet w dni deszczowe przez cały okres wegetacji roślin. Są one bardzo żarłoczne. Polecany nawóz do Surfinii i innych petunii PLANTON S, stosowany do każdego podlewania. Tak pielęgnowane rośliny odwdzięczą się nieprzerwanym i obfitym kwitnieniem przez cały sezon.

Przycinanie:
Nie jest konieczne. Obrywa się przekwitłe kwiaty dla celów jedynie estetycznych.

Choroby i szkodniki:
Mocne, silnie rosnące rośliny, dlatego szkodniki nie są częstym problemem. Mogą pojawić się mszyce lub mączlik szklarniowy (białe muszki). Uwaga na mszyce-odpowiednio wcześnie zwalczać. Późnym latem może pojawić się szara pleśń, ale nie stanowi ona wtedy problemu. W przypadku zalania mogą wystąpić choroby korzeni jak np.: Thielaviopsis Według naszego doświadczenia następujące środki ochrony roślin są dobrze tolerowane przez CONCHITA: Confidor , Decis, Karate, Mesurol w płynie, Rovral, Thionex, Vertimec. Natomiast nie polecamy stosowania Mospilanu, który może palić liście.

Dostępne od: marzec/kwiecień

18 Przedmioty

Opis

Waga gabarytowa
1kg