Impatiens Niecierpek NG sel. ColorPower Lavender 17

6,99 zł / sztuka
Brutto


-sadzonka w doniczce 12cm

Ilość


- Kolor kwiatów lawendowy PIĘKNY
- Nie ma sobie równych w sile barwy i obfitości kwiatów
- Wcześnie kwitnące, duże stabilne kwiaty
- Kompaktowo rosnący i bardzo dobrze rozkrzewiony
- Idealny jako roślina doniczkowa i rabatowa na osłonięte stanowiska

 

Doskonałe rośliny rabatowe i balkonowe, prezentują się niezwykle efektownie posadzone zarówno pojedynczo, w grupach jak i w kompozycjach z innymi roślinami. Nowa Gwinea  to rośliny charakteryzujące się niezwykłym bogactwem kwiatów pojawiających się na tle jasnozielonego, zielonego, ciemnozielonego, bordowego lub różnokolorowego błyszczącego ulistnienia. Niecierpki te polecane są do wiszących koszy, donic i innych pojemników, a także na rabaty. Kwitną do pierwszych przymrozków.

Pokrój:
Większość odmian intensywnie się rozkrzewia, ma zwarty i kulisty pokrój.

Sadzenie:
Najlepsze dla niecierpków jest podłoże przepuszczalne, lekko kwaśne, ale z dodatkiem gliny która zatrzymuje dłużej wodę w podłożu.

Stanowisko:
Lubią miejsca półcieniste i jednocześnie umiarkowanie wilgotne i osłonięte od wiatrów.

Podlewanie:

Wymagają regularnego, lecz umiarkowanego podlewania, nie należy roślin ani przesuszać, ani przelewać, gdyż zaczną zrzucać pąki kwiatowe.

Nawożenie:
Równie ważne jest regularne nawożenie 2-3 razy w tygodniu, najlepiej polecanym przez nas sprawdzonym nawozem PLANTON K do roślin kwitnących. Wszystkie niecierpki są jednak wrażliwe na zasolenie, nie należy więc stosować wysokich dawek nawozowych.

Przycinanie:
Nie wymaga przycinania.

Choroby i szkodniki:
W uprawie ogrodowej rzadko występują problemy zdrowotne. Częściej atakowane są słabsze rośliny, które przeszły stres, mogą pojawić się mszyce, wciornastki czy też szara pleśń. W przypadku zastosowania niektórych środków chemicznych mogą wystąpić uszkodzenia liści.

Dostępne od: kwiecień

52 Przedmioty

Opis

Waga gabarytowa
1kg