Bidens Pretty In Pink

7,19 zł / sztuka
Brutto

 

Bidens różowy

Pretty In Pink

sadzonka w doniczce 12cm

cudny zapach!

Bidens nowej generacji 

 

Dostępne od: marzec/kwiecień 2021

Ilość

 

Bidens to popularna roślina balkonowo-rabatowa. Bogata oferta tej grupy zawiera najciekawsze odmiany na rodzimym rynku. Cechują się one różnorodnym pokrojem i siłą wzrostu. Tworzą kwiaty pojedyncze i pełne. Kwitną nieprzerwanie przez cały sezon, charakteryzują się dużą odpornością na choroby.

Grupa roślin o zwisających, wzniosłych lub półwzniosłych pędach, kwiatach najczęściej pojedynczych  Kwitną bardzo obficie i nieprzerwanie przez całe lato. Warto przedstawić również nową odmianę o żółtych, nieprawdopodobnie dużych, półpełnych kwiatach.
Ze względu na swą barwę są doskonałe do ożywienia każdej kompozycji. Niezwykle efektownie wyglądają posadzone z surfinią. Można sadzić je również pojedynczo w wiszących koszach, a także na rabatach .


Sadzenie:
Odmiany szybciej rosnące doskonale nadają się do wiszących pojemników – koszy i skrzynek na okna czy balkon, a rośliny o zwartym, wolniejszym wzroście do donic. Do doniczki o średnicy 25 cm sadzimy maksymalnie 2 szt., natomiast do 1 metrowej skrzynki balkonowej maksymalnie 3 sztuki roślin.

Stanowisko:
Lubią miejsca słoneczne, ale dobrze również rosną w półcieniu. Doskonale znoszą warunki późną jesienią, tolerują nawet pierwsze lekkie przymrozki. Dobrze znoszą wiatr i deszcz.

Podlewanie:
Powinno być bardzo obfite, rośliny mają duże zapotrzebowanie na wodę. Szczególnie dopilnować podlewania w czasie gorących dni, najpierw rano i drugi raz późnym popołudniem.

Nawożenie:
Polecamy nawożenie nawozami typu PLANTON, można używać tylko PLANTON K lub  podlewać naprzemiennie PLANTONEM K i PLANTONEM S. Nawozić można z każdym podlewaniem stężeniem nawozu 0,1-0,2%. Rośliny należą do grupy  żarłocznych. Można również przy sadzeniu wymieszać z ziemią nawóz wolnodziałający, np. PLANTON Cote, co zapewni roślinom stały dostęp do składników pokarmowych.

Przycinanie:
Generalnie nie wymaga cięcia.

Choroby i szkodniki:
Bardzo rzadko są problemy ze szkodnikami czy chorobami.

 

Dostęne od: marzec/kwiecień 2021

6 Przedmioty

Opis

Waga gabarytowa
1kg