Werbena Verbena EnduraScape Pink Bicolour

7,19 zł / sztuka
Brutto

-sadzonka w doniczce 12cm

Wytrzymała na niekorzystne warunki pogodowe, tolerancja na chłody i mączniaka. Odpowiednia do zadarniania dużych powierzchni na rabatach ogrodowych i w zieleni miejskiej.

Ilość

 

Werbena-

Atrakcyjna grupa roślin o różnych pokrojach i wszechstronnym zastosowaniu.

Werbeny to znakomite, znane rośliny balkonowe i rabatowe. Trwałe, kwitnące do pierwszych przymrozków. Łatwe w uprawie. 

 

Wszystkie werbeny efektownie wyglądają posadzone w skrzynkach balkonowych, wiszących koszach, misach i wszelkiego rodzaju pojemnikach stojących wyeksponowanych na tarasach lub w ogrodach, jak również sadzone wprost na rabatach. Doskonałe do nasadzeń jednorodnych bądź w kompozycjach z innymi roślinami.

Pokrój:
Rośliny o zwisającym i rozłożystym lub lekko wzniosłym pokroju. W zależności od odmiany pokrój zwarty lub bardziej luźny.

Sadzenie:
Polecamy sadzenie 3 szt. roślin do pojemników o średnicy 25 cm. Najlepsze podłoże przepuszczalne.

Stanowisko:
Znakomicie rosną w miejscach nasłonecznionych i półcienistych.


Podlewanie:
Werbeny wymagają regularnego podlewania, częściej w dni upalne.

Nawożenie:
Wymagają regularnego i obfitego nawożenia nawet z każdym podlewaniem. Polecamy nawóz PLANTON® S w stężeniu 0,1-0,15% lub naprzemiennie PLANTON® S i PLANTON® K.

Przycinanie:
Przycinania wymagają przekwitłe kwiatostany, roślina dzięki temu lepiej się krzewi i szybciej zawiązuje pąki kwiatowe. Nie jest to jednak konieczne. Uszczykiwanie przyczyni się do lepszego rozkrzewiania rośliny.

Choroby i szkodniki:
Niektóre odmiany czy rośliny rosnące przy słabym przewietrzeniu, zbyt dużej wilgotności są wrażliwe na mączniaka prawdziwego. Mogą zdarzyć się również plamistości liści. Szkodniki, które mogą wystąpić to: mączlik, wciornastek i mszyce. Zauważone choroby i szkodniki zwalczać dostępnymi na rynku chemicznymi środkami ochrony roślin.

Wczesne kwitnienie

Dobre krzewienie

Dostępne od: marzec/kwiecień

 

13 Przedmioty

Opis

Waga gabarytowa
1kg