Pelargonium zonale Classic Diabolo czerwona półpełna

7,99 zł / sztuka
Brutto

Sadzonka w doniczce 12cm

Kolor kwiatu:  czerwony

Stanowisko:pół cieniste, słoneczne

Sadzenie: donice, pojemniki, rabaty

Kwitnienie: bardzo wczesne

Dostępne od marzec/kwiecień 2022

Ilość

Pelargonie rabatowe (zonale)  to grupa tradycyjnych roślin rabatowych o wzniesionym pokroju, kwiatach pustych, półpełnych lub pełnych w szerokiej gamie kolorystycznej.


Pokrój:
Pelargonia ta dorasta do wysokości od 20 do 40 cm w zależności od odmiany. 

Sadzenie:
Na miejsce stałe nie sadzić zbyt głęboko (do wysokości bryły korzeniowej), aby rośliny nie chorowały.  Przy sadzeniu do skrzynek i doniczek  najlepiej użyć substratu torfowego w razie potrzeby dla rozluźnienia wymieszać z perlitem lub piaskiem lub z gliną która przedłuży utrzymanie wody w podłożu, rośliny będą wolniej przesychać.

Stanowisko:
Znakomicie rosną w miejscach nasłonecznionych i półcienistych,  na rabatach lub w pojemnikach.  Przy zapewnieniu odpowiedniej ilości wody i nawozu pięknie rosną i obficie kwitną w każdym zakątku ogrodu, tarasu czy balkonu.

Podlewanie:
Utrzymywać równomierną wilgotność, nie doprowadzać do długotrwałego przesuszenia ani nie przelewać roślin.

Nawożenie:
Po przekorzenieniu należy rozpocząć regularne nawożenie roślin nawozami o prawidłowym stosunku podstawowych składników pokarmowych N:P:K wzbogaconymi również mikroelementami ( zalecany PLANTON® K w stężeniu 0,1-0,15%). Pelargonie należą do roślin raczej żarłocznych.

Przycinanie:
Pelargonii zonale z założenia nie uszczykuje się, ewentualne przyłamanie dla mocniejszego rozkrzewienia. Pelargonie peltatum, a zwłaszcza odmiany Ville de Paris wymagają przełamywania czyli uszczyknięcia powodującego silniejsze rozkrzewienie.

Choroby i szkodniki:
Na roślinach w ciągu sezonu mogą pojawić się mszyce oraz ślimaki szczególnie w uprawie gruntowej. Jednak generalnie rośliny są odporne na choroby i szkodniki i przy podstawowej pielęgnacji pelargonii nie ma problemów uprawowych.

 
10 Przedmioty

Opis

Waga gabarytowa
1kg